Marc - světaznalý pisálek

Stránky o mně se mnou, beze mně...

Témata

Statistika

TOPlist
Antispam.er.cz

NAVRCHOLU.cz
Český toplist nejlepších stránek
CZIN.eu

Kalendář

Novinky

Novinářská tvorba

5.9.07 - Ondřej Neff - Agent JFK10 : Jeruzalémský masakr

Velice úspěšné tažení první ryze české sci-fi/fantasy série, pokračuje a již po desáté. Protentokrát přichází mistr svého řemesla, žijící legenda, Ondřej Neff (očekávané úmrtí 2138). A jeho Atentát na papeže, neboli Jeruzalémský masakr...
Atentát na papeže je banalita, která nevyvede Johna Francise Kováře z míry. Dokonce si zajistí v chrámu svatého Petra místo v přední řadě, aby zhodnotil práci profesionálů. Jenomže řev motorové pily a plátky masa naporcovaného papeže slouží jako vstupenka k jinému představení: únosu Ježíše Krista! To je něco, do čeho se musí JFK se svými kolegy vložit. Tím spíš, že únoscem nemá být nikdo jiný, než SS obersturmbannführer nacistických Waffen SS, proslavený brilantním únosem Benita Mussoliniho. A pokud mise skončí pro JFK fiaskem, bude následovat vyhazov a co hůř, Agentura i svět se změní a černý Otto nastoupí na Johnovo místo.(anotace)
Na začátku knihy se John a Andrea vypraví do Jeruzaléma, kde se pořádá Velikonoční mše a mimo jiné se má také odehrát atentát na papeže. Ale nejedou tam aby papeže ochránili, mají dovolenou a chtějí se podívat na práci profiků.
V chrámu svatého Petra se to agenty jen hemží a všichni chtějí aby to papež celé ve zdraví přežil. John i Andrea se potkají s agentem jejího veličenstva Jamesem Bondem, alias 007. A hodlají společně sledovat mši.

Jenže zvěsti o útoku na papeže nelhali a byl spáchán a nikdo proti tomu nemohl nic udělat, neboť byl vytvořen, pro Andreu a Johna velmi známí časoprostoroví portál, přes který se tam dostal útočník a naporcoval veleváženého papeže na plátky motorovou pilou. A to znamená že agentura E.F. má o práci postaráno. Ale Kovář by se té práce neměl účastnit, neboť by mněl být zavřený, protože omylem napomohl atentátníkovi. A kvůli jeho chybičce jej a Andreu stíhají všechny možné tajné služby z celého světa.

Naštěstí se Johnovi a všudypřítomnému Bondovi podaří utéct. Utečou časoprostorovým oknem, které je dovede přímo do doby odehrávající se Kristovo ukřižování.

Za vším stojí jeden velký padouch, který chce zabránit aby Ježíš Kristus byl ukřižován a tím předělat historii a tím porušit kontinuitu světů, samozřejmě ve svůj prospěch. O to všechno se musí John a James postarat, aby vše bylo jak má být…

Ze začátku jsem byl velice skeptický, protože se mi nelíbilo že v knize se postavy chovají trošku nepřirozeně a i jsou popisovány trošku jinak. Ale vše padlo v zapomnění když jsem se do toho pustil pořádně, mile se zdvihlo hodnocení této knihy. Sice je trošičku odlišná od ostatních, ale co jsme mohli čekat od pana Neffa :O) vždy si musí najít svojí cestu a udělal to i tentokrát a GRANDIOZNĚ!

- více informací -Agent JFK 10 - Jeruzalémský masakr
Neff, Ondřej
Nakladatel:
E.F., Triton
Obálka: Jan Doležálek
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2007
Počet stran: 160
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback


Marcus Oplus
(Marek Opluštil)


Žádné komentáře
 
© 2007 Marek Opluštil (Marc)